vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

 • Music:

Burbuliatoriaus naujienos


Toliau bandau čiupinėti burbuliatorių ir suprasti, koks tai prietaisas.

 

Prieš kurį laiką vieną mano pažįstamą bendradarbiai pakvietė į kavinę. Norėjo jam nuoširdžiai paaiškinti, kad jeigu kokiam darbui skirtos trys dienos, tai reiškia, kad per tiek jį ir reikia padaryti. Nereikia per vieną. Tvarka griūva. Galima per keturias. Bet per vieną nereikia.

Prieš keletą mėnesių kitas mano bičiulis pasakojo, kaip vienoje institucijoje tapo persona non grata, kadangi per porą mėnesių su pora draugų ne už pinigus, grynai iš įdomumo ir dėl bendro gėrio padarė darbą, kurį toji institucija būtų galbūt dariusi dar porą metų, gavusi tam darbui rimtą biudžeto finansavimą.

Dabar nėra lengvi laikai. Aplinkui daug problemų. Bet geras kuokštas jų pirmiausia veši mūsų galvose. Tik apie krizę galvose aš vargu ar geriau paporinsiu negu linksmas žmogus ir neblogas investuotojas Algimantas Variakojis.

Išėjimui tikrai reikės ieškotis jeigu ne vartų ar langų, bent jau įtrūkimų sienose, kurias patys pasistatėme. Tose sienose, kurios dabar skiria atskirus klanus, atskiras grupeles, žmones. Plyšius radus – reikės juos platinti. Vienas iš tokių platinimo būdų – tinklaraštija.

Bet apie tai, kad kol kas dygstančios dialogo kultūros dar nesimato, labai gerai parašė Aušra Maldeikienė.

Taip sutapo, kad perskaitęs Aušros tekstą, radau buvusio V.Putino patarėjo ekonomikos klausimais Andrejaus Ilarionovo įrašą. Iš patarėjų jis atsistatydino 2006 metais ir nuo tada yra vienas nuosekliausių ir racionaliausių Kremliaus režimo kritikų.

Verta kartais pakelti akis nuo savo įsitikinimo altorėlio, kad ir koks gražus jis būtų, ir apsidairyti aplink. Todėl čia padėsiu santrauką tų priemonių, kurių karo nuvarginta Gruzija ėmėsi krizės akivaizdoje.

Tiesiog kad matytume, kaip dar gali būti sprendžiamos problemos. Ekonomiką Gruzijoje tvarkė Kacha Bendukidzė, dabar dirba valstybės kancleriu. „Verslo klasė“ jį kalbino 2006 metų XII numeryje. O taip, Gruzija ne Europos Sąjungoje, taip, ten iki šiol buvo gerokai prasčiau, negu Baltijos tigrų žemėje, bet vis dėlto – pažiūrėkim.

Taigi.

Gruzija mažina karines išlaidas 40 procentų.

Devalvavo larį.

Gruzijos vyriausybės pasiūlymus dar turi patvirtinti parlamentas, bet, jeigu pritars, mokesčių sistema atrodys taip:

Asmenų pajamų mokestis – 20 proc., iki 2013 mažės iki 15;

Įmonių pajamų mokestis – 15

PVM – 18

Nekilnojamojo turto mokestis – 1

Dividendų pajamų mokestis – 5, iki 2012 – 0;

Vertybinių popierių pajamų mokestis – 0;

Bankų indėlių ir obligacijų pajamų mokestis – 0;

Kapitalo prieaugio mokestis – 0;

Atskaitymai socialiniam draudimui – 0;

Paveldėjimo mokestis – 0;

Turto mokestis – 0;

Valstybinė sandorių rinkliava – 0.

Na ir, žinoma, kaip be juodojo aukso naujienų.

P.S. Tiesa, juk žinote, kad šiandien nuo 18 val. Vilniaus, Tel Avivo ir Helsinkio laiku LJ tarnybinės stotys kraustysis į Montaną? Todėl džiaugtis vieni kitų draugija kurį laiką negalėsime. 

 

Tags: prie virtuvės stalo
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 54 comments