vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

 • Music:

Seno bambeklio veranda-50


Pasisakysiu trumpuoju būdu.

 

Nesisakyčiau jokiu būdu, bet į dėžutę įkrito vienas kitas laiškas, bakstelėjęs pirštu tiesiog į pačius paprasčiausius dalykus.

Ir tapo aišku, kad priminti abėcėlę – ir net ne rašymo, o tiesiog buvimo – vis dėlto kartkartėm reikia.

Šit rašo žmogus: „Norėčiau parašyti keletą straipsnių VZ. Sakykit, prašom, kokios yra sąlygos ir temų poreikis, kuris jūs domintu busimam leidiniui.“

Į „Verslo žinias“? Į VZ.LT? Kuo aš čia dėtas? Aš tai, aišku, persiųsiu kolegoms, bet...

Be kita ko, jeigu jau yra raidės „ą“ ir „ū“, tai gal galėtų būti ir „būsimam“. Nes kažkaip pasitikėjimo autoriumi nekelia štai toks raštas.

Kitas atsiuntė straipsnį. Straipsniuką. Sukapotas į skyrelius kas penkis sakinius, paantraštės gerokai per ilgos, apimtis – na, visiškai nėra žurnale vietos tokiam padėti. Ne, kad per ilgas, kaip tik per trumpas. Žmogus saikingai raštingas (pavyzdžiui, „antinarkotinė prevencija“ skamba kiek keistai), bet matosi, kad talento grūdas yra. Ir tas grūdas gal kada galėtų magnolija pražysti.

Bet.

Na kodėl taip sunku suvokti pačius paprasčiausius dalykus. Kad ir tokius: Jeigu jau kam siūlaisi į talką, tai gal išsiaiškink, kam iš tikrųjų siūlaisi – pareigos, pavardė, leidinys, kuruojama sritis, sritys. „Google“ laikais tai itin paprasta.

Jeigu jau siūlai tekstą žurnalui, tai gal atsiversk tą žurnalą bent kartą (geriau du), pažiūrėk, kokios temos, rubrikos, kokio ilgumo tekstai, kaip jie skaidomi, kaip maketuojami, kaip rašomos įžangos, paantraštės ir parašai po nuotraukom.

Ir – žiūrėk – kitąsyk papirksi, o ne suerzinsi.

P.S. O, jubiliejinis užėjimas į verandą.

Tags: redaktoriaus pabambėjimai verandoje
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 22 comments