vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

Zeniaus monologai

Tai va, Avrelikas, nė snarglio tu apie gyvenimą ir biznį nesupranti, nors akys atrodo protingos kap Meškio. Tai ir susikišk tą savo diplomą į...nu, į spyntukę, pavyzdžiui, ir paklausyk į čia – ką tau sako pilkasermėgiai gyvenimo universitetai.

Viskas, žinok, yra paprasta kap du pirštus ir nereikia ieškoti smegenų, kur tamsu ir nesueina. Pavyzdžiui, ar tu žinai, kam iš viso reikalingi tokie būžiai konsultantai žiaurioje biznio džiunglėje? Nereikalingi, sakai... Tu vamzdžiu neapsimesk, pats buvai konsultantas ir jeigu dabar čia pas mus blizgutę mėtai, tai nė velnio nereiškia, kad tepaluota mūs sodžiaus išmintis jau tave aplankė. Sodžiaus išmintis tave tik dabar lankys. Įpilk.

Konsultantai žiaurioje biznio džiunglėje, Avrelikas, reikalingi dėl minimum trijų priežasčių. Minimum. Duonytės paduok.

Pirma, lenkiam pirštus, jie reikalingi, kai dalį litukų reikia per tvorą permesti ir paskui atgal parsinešti. Moksliškai tai vadinasi „atkatas“. Užsakovas sako: duodu tiek, padaryk man gražiai apie Europą, globalizaciją ir visą tą daunsaizingą, o va šitas mažiūūūūkas gabaliukas, ne, septyni, ne, dvylika mažų gabalų – juos padėk ant anos lentynos sandeliuky. Bet čia nuobodu, taip visi daro, čia kap, žinai, po taurelės baravykiuką.

Nu – ant trečios kojos...

Dabar kitos dvi konsultanto naudingumo žmogaus ir biznesmeno sveikatai priežastys.

Vat, pavyzdžiui, tu, Avrelikas, savo šefui atsibodai kap...nu labai atsibodai...matyt jis tavęs negali...nes tu esi tūpas, naglas ir debilas. Čia pavyzdžiui, nesinervyk tu. Ir už tas babkes geriau pasamdyti kokį Vacį iš Puskelnių. Bet tu netyčia esi kokio nors Broniaus žentas, žinau, kad nesi, čia toks pavyzdys yra, o šefas Broniui dėkingas – nu, pavyzdžiui, už kokį mažą mažą konkursą žuoliams drožti arba štankietams obliuoti.

Paragaukim. Ir užkrimskim.

Ir todėl neišeina šefui tau pasakyti: varyk von, ubliūdkas. Tada šefui reikia džiunglės sanitaro konsultanto, pavyzdžiui, žmogiškiesiems ištekliams surikiuoti kap reik. Ir vieną ankstyvą pirmadienio rytą, kai tau dar iš po vakar galvoje mylisi vidutinio dydžio tarakonai, jis pasikviečia tave, tėviškai padeda delną ant peties ir žiūrėdamas pro langą į kokią pelargoniją lauke sako: „tu vertingas kadras, kad nu, be kalbos, bet čia buvo super turbo konsutantas iš Makbambalio ir partnerių...pats supranti...globalizacija, blin, žiaurus kapitalizmas, evrosojuzas, kad jį...“ – ir gal net ašarą nuleidžia.

Tai čia antroji nauda. Būk sveikas.

O trečioji nauda atsiranda iš antrosios. Nes tu gi labiau naglas negu tūpas, a ne? Ir tu varai pas Bronių, kurio dukra tau jau per tuos metus kepenyse – žinau aš, žinau, kad tu ne Broniaus žentas, čia pavyzdys gi – ir sakai, kad tavo idiotas buvęs šefas jo dukrą paliko be pėdkelnių ir Antalijos.

Ir kap daba gyvesim, tėvuk?

Bronius susimąsto, paspaudžia devynias knopkes ant savo „nokijos“ ir sako tavo buvusiam šefui: „tau ką, blin, Maskatauskai, atsibodo skaldą žarstyt už mano kruvinus Europos pinigus?“ O tavo buvęs šefas, gnyda tokia pilkoji, jam tada atgal:“Broniau, suprask, Makbambalio konsultantai buvo, Europa ir viskas...Nu ką aš galiu...“. Ir į Antaliją tu su saviške važiuosi kitąmet. Arba nevažiuosi. Nu bet čia dar visaip gali būti... Vat čia trečioji konsultanto nauda – būti atpirkimo ožiu. Šitų ožių reikia visada.

Burna išdžiūvo... Nu, gyvenam...

Ir aš, Avrelikas, turiu čia tokį biznio planą, UAB „Kaltas“ vadinasi. Duodu į laikraštį skelbimą su savo telefonu. Jeigu kam reikia kokio kalto – tegul skambyja. Man kaltam pabūti nesunku, aš ir taip visas ir visada kaltas, jei maniškės klausysi. Sušiko kas elektros tiltą į Lenkiją, reikia kaltų – opa, Zenius kaltas. Pavogė reaktorių prie Gargždų į Ignaliną veždami – Zenius vėl kaltas, o, naujas bajeris – nugriuvo namas, kaltas kas? Teisingai, Zenius. Kap verslo planas? Ir aš sakau.

Nu, paskolyk basanavičių ant startinio kapitalo...

Ir įpilk.


Tags: zenonas
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment