vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

Apie triumfus ir grindjuostes

Yra toks žiaurus išradimas. Vadinasi „YouTube“.Kažkada pažiūrėję lietuviškąją „Paryžiaus katedrą“ namie paieškojome tame žiauriame išradime kitų ir kitokių atlikimų. Ir tada suformulavome sau: tetrapakuose irgi raudonas vynas, bet tam, kad suprastum vyną (būtent taip – ne „apie“), turėtum gerti ne iš tetrapakų. Na, bent jau ne tik iš jų.

Vakar paklausėme Aleksandro Antonenkos mįslių scenoje iš Puccini „Turandot“. Parėjome. Susiradome tą pačią sceną tame žiauriame išradime, tik Kalafas buvo Pavarotti, o princesė – Caballe. Garso kokybė kompiuteryje, aišku, šiaip sau, bet Kongresų rūmuose irgi šiaip sau.

Ir vėl teko prisiminti rusišką patarlę apie tai, kad kai nėra žuvies, ir krevetė – žuvis.

O pareiti spėjome į „Triumfo arką“. Aš (kitaip negu, pavyzdžiui, maumaz ) apie ją dar nerašiau. Finalo proga parašysiu.

Ji yra Deivė. Nuo pat pradžių matėsi, kad tos charizmos niekur nepaslėpsi. Visiškas perlas. O paskutinis gabalas... Pamenate „Penktajame elemente“ buvo tokia mėlyna ateivė dainininkė su vamzdžiais vietoj šukuosenos? Tai jai – slėptis prieš Oną. Ona ir yra tikra ateivė. Kaip teko statyti „Jesus Christ“ dėl to, kad Milius, taip dabar reikės statyti Bernsteino „Kandidą“ dėl to, kad Kolobovaitė.

Ir leisiu sau pabūti šiek tiek piktas.

Scenoje – laiminga Žvaigždė (ir jokių kabučių čia nereikia, ir turi būti didžiąja). Išropoja į sceną žmogaus dydžio tarakonas, kuris dėl niekam nesuprantamų priežasčių kažkodėl vis dar yra televizoriaus direktorius, ir apdergia visiems visą šventę. Sakinys Kristinai Zmailaitei: „Vėl jūsų šeimą palikom be pinigų.“ Sakinys vedėjams: „jūs man pavardes sakykit“ (kai tik ką pasakė). Sakinys laimingajai: „mes neturim tiek pinigų, kiek kiti duoda už dantų kalenimą.“

Čia kas, direktoriau? Stogas išvažiavo ar drąsinamųjų perteklius eilinį kartą? Taip baisu gyventi, kad reikia išsipūsti? Ar gali žmogui visiškai atrofuotis humoro jausmas? Ir realybės suvokimas (kas ir yra humoro jausmas)? Žemiau plintuso (lietuviškai – grindjuostės).

Sveikinimai panelei Kolobovaitei. Pelnytai. Gražiai. To Zitos Kelmickaitės įkurto fanų klubo nariu irgi tampu. Kur sumokėti nario mokestį?

Ir – eilinį kartą – nebijokite ateinančiųjų. Ta prasme, sveikinu.

(Hm, o juk žadėjau nerašyti. Narkomanas.)

Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments