vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

Gražgarsčių sėjos metas


Virš pelkės kabo suopis. Keturiuose inkiluose tvarkingi santuokiniai varnėnai darbščiai triūsia ir tik viename vaikinas vis dar perstumdo baldus, dairosi žemėje gražesnių šapų, neša juos vidun ir atsisėdęs ant savo nusižiūrėto inkilo stogo plyšauja virpindamas sparnus.

Geriau negu pievų šienavimas galvą veikia tik ravėjimas. Bet kai pražysta sodai, kurkia varlės ir lenda uodai, pradeda smarkiai pulti geltonosios ir jokio pasirinkimo nebelieka. Reikia suspėti, kol tos geltonosios nepabalo, nes tuosyk atliksi ne pjovėjo, bet sėjėjo vaidmenį. Ir geltonųjų pievų deivės bus dėkingos.

Per du savaitgalius visą tą hektarą apie namus visai įmanu apeiti. Tai ir eini – pirmyn, atgal, vėl į kalnelį, vėl atgal, ratais apie rožių krūmus, magnoliją, rododendrus, jurginų nusodintą lopinį. Daug kartų.

Kartais prisėdi ir žiopsai į per metus styptelėjusius beržus kalno šlaite. Ir tiek. Ir žiopsai.

Ir niekam nepapasakosi – sėdim dviese, žiūrim, kaip kregždės naršo pastoges, klausom, kaip rėkauja gegutė, stebim, kaip beregint prasiskleidžia obelų žiedai. Niekam ir niekaip nepapasakosi to visumos pojūčio: garsų, spalvų, šilumos, vėjo, kvapų (pražydo baltieji narcizai, tie patys paprasčiausi, kaimiški) užgriūvančios bangos.

Klemaliai baigia okupuoti plotą dviejų metrų spinduliu aplink save. Jeigu taip bus toliau, tai juos netrukus aptiksim kitame kiemo kampe.

Bazilikas iškišo pirmuosius lapelius, šalnų gal jau nebebus, pabandysim pasėti gražgarsčių. Niekaip aš to lietuviško pavadinimo neištariu, todėl šiaip jau jas vadiname itališkai – ruccola.

Laikas eiti vėl žygiuoti klasikiniu labirintu per pievas.

Ir visą pirmadienį ilgai akyse – virš pelkės kabantis suopis, ežere siautėjantys kirai, geltonuojančios pievos, žydinčios obelys ir balti narcizai.

Tags: arčiau žemės
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments