vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

Pirmyn į šviesią ate...


Į Rytus yra tokia šalis, kuri kaip amžinas paauglys vis ieško ir ieško savęs. Bet paauglys gerokai peraugęs, dėl to tie ieškojimai dažnusyk pavirsta chuliganizmu.

 

Kolega Rytas Staselis savo komentare cituoja Vaclavą Havelą, sakiusį, kad „Didžiausia Rusijos problema yra ta, kad ji ir šiandien tiksliai nežino, kur prasideda, o kur baigiasi.“  

Naftos doleriai, raketų kompleksai „Topol“, premjero Putino stebuklingieji žodiniai viražai (o pastarąją savaitę interviu jis nedavė turbūt tik „Pyongyang Times“) – pradedant sąmokslų teorijų dėstymu CNN eteryje ir baigiant samprotavimais apie dešrą ir gyvenimą vokiečių auditorijai
 

Bet aš norėjau jums papasakoti, kad ligonis daug įdomesnis ir diferencinė diagnozė nebus lengva.

Kadangi ten jau bemaž visa spauda, nekalbant apie televiziją, yra labiau smarkiau negu mažiau suvalstybinta, tai atėjo laikas tąjį suvalstybinimą priversti dirbti teisingam tikslui.

«Министерство связи и массовых коммуникаций готовит масштабную реформу в СМИ. Она коснется в первую очередь идеологических ориентиров: на смену пропаганде личных свобод, богатства и потребления придет культ образования, здоровья и стремления к самореализации. В продвижении новых идеалов государство рассчитывает на добровольную помощь СМИ.
...

 

Однако государство не собирается навязывать новые ориентиры обществу «сверху». Авторы концепции рассчитывают на помощь изданий, которые добровольно перестроятся на новые стандарты и будут задавать тон всему медиарынку. Подразумевается, что такие издания смогут рассчитывать на ответную поддержку государства. Издания же, которые не впишутся в новую идеологическую модель, попадут на заметку чиновникам»

 

 „Ryšių ir masinės komunikacijos ministerija rengia didelę žiniasklaidos reformą. Pirmiausia ji palies ideologinius orientyrus: asmens laisvių, turto ir vartojimo propagandą pakeis išsilavinimo, sveikatos ir savirealizacijos siekio kultas. Įtvirtinant naujus idealus valstybė tikisi savanoriškos žiniasklaidos pagalbos.
...
Tačiau valstybė nesirengia „iš viršaus“ primesti visuomenei naujų orientyrų.Koncepcijos autoriai tikisi pagalbos iš leidinių, kurie savanoriškai persitvarkys pagal naujus standartus ir duos toną visai žiniasklaidos rinkai. Turima omenyje, kad tokie leidiniai galės tikėtis atsakomosios valstybės paramos. O tie leidiniai, kurie neįsitarpuos į naują ideologijos modelį, bus įsidėmėti valdininkų.“

Paskaitykite, ten daugiau įdomių sakinių yra. O kol valdymo strategai mąsto apie „komunizmo statytojo“ naujo žmogaus kūrimo koncepciją, internete galima aptikti tiesiog stebuklingų kūrinių apie ideologiniais barškaliukais neapkarstytą tikrovę.

Pavyzdžiui.

 

Tags: prie virtuvės stalo
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments