vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

 • Music:

Žalieji Vilniaus stogai


Yra tokia buvimo rūšis – vaikščiojamoji meditacija. Man tiesiog geriau galvojasi vaikštant. Tad paprastai pietų metą aš drožiu paslankioti po šitą vis dar gražiausią miestą.

 

Einu, dairaus, maždaug kas aštuntą žingsnį sveikinuosi, kažkur netoli Sereikiškių parko pajuntu, kad laikas pradingo. Pareinu prie klaviatūros žinodamas, kad į visą krūvą klausimų kažkas mano galvoje jau atsakė, belieka tik užrašyti.

Šiandien Vilniaus gatvėje (kuri buvo Liudo Giros) prie juvelyrinės-bižuterinės „Eglė“ pagalvojau šit ką: o kur Vilniuje per pastaruosius, pavyzdžiui, dvidešimt metų išliko vietų su tom pačiom funkcijom. Na, va – „Eglė“ kaip buvo juvelyrinė-bižuterinė, taip ir liko. Ir bene vienintelė nė kiek nepakitusi. Galbūt centrinis knygynas (užsimerkiam, kad ten „Double coffee“ įsikraustė). Na, dar „Draugystės“ knygynas tapo „Vagos“, bet knygynu liko. Kinoteatrai – vienas: „Skalvija“. Tik kad buvo „Planeta“ ir didesnis gerokai. Filharmonija, operos ir baleto teatras. Bibliotekos – taip. Muziejai, įskaitant Gedimino pilies bokštą. Prie muziejų, pavyzdžiui, pripaišom dar universitetą.

Bažnyčios – taip: Onos, Petro ir Povilo, Rapolo, Pilypo ir Jokūbo, Mikalojaus. Arkikatedra juk kaip sykis prieš dvidešimt metų ir atvirto į Arkikatedrą. Spalio mėnesį – vadinasi, tuoj jubiliejus.

Dar juvelyrinė Vokiečių gatvėje. Blyninė Pilies (buvo Gorkio) gatvėje. Maisto parduotuvėlė Pilies gatvėje visiškai nepasikeitė. Galbūt „Neringa“. Aha, ta tai išliko neprastai, jeigu nubrauktume rūsį. Gal „Žemaičiai“ – nors tos studentų priebėgos, prie kurios trypčiojome ilgiausiose eilėse, ir negali su dabartine taverna palyginti. Jeigu taip, tai ir „Stiklius“ reikėtų laikyti išlikusiais, o juk potamsio bistro, kuriame Romas Zakarevičius pilstė „Bočių“ likerį, na, niekaip negali sugretinti su tuo dabar užsėstu kvartalu.

Vaistinė Gedimino (tada – Lenino) prospekte prie Jakšto (Komunarų) gatvės. Na, va ir viskas, ką sugebėjau prisiminti.

O visa kita – dingęs Vilnius.

Čia aš nesitaškau nostalgijoje, tiesiog krapštau pakaušį svarstydamas, kaip greitai viskas keičiasi.

 

Tags: arčiau žemės
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 31 comments