vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

Jau gana lengvasparniam drugeliui


Nuo žiedelio prie žiedo plasnoti. Atostogų išėjau su popso citata, tai ir pareiti reikia su panašia. Na, gal pora šimtų metų senesne.

 

O buvo taip...

Telefonas dulka lentynoje. Į internetą – nė viena akim.

Kol sėdėjau verandoje, kieme visiškai nuraudonavo putinas ir vinvyčiai, pagelto magnolija ir klemaliai, žemėn nukrito beveik visi obuoliai. Išprotėjusios zylės kapoja muilą ant lauko praustuvo, o pasiutę juodieji strazdai nurinko visus šermukšnius. Kėkštai renkasi ąžuolą ir renka giles. Žąsų trikampiai vienas po kito – į pietus ir pietryčius.

Iš pietryčių – visą laiką vėjas. Gal todėl per dvi savaites – tik viena lydeka, nors ežeran ėjau kone kasdien. Bet ir ta viena suteikė daug malonumo ir traukiama, ir kepama, ir valgoma. Grybų irgi beveik nėra. Tik perdžiūvusioje pelkėje vienas kitas raudonikis bei tiek pat lepšių. Ir dar tos voveraitės, apie kurias žinome, kur padėtos.

Pastovioji atmintis persiformatavo visiškai. Na, toji, kuri galvoje.

Ir štai parvažiavau sostapilėn, prisėdau prie kompiuterio ir žiūriu – Dievuli, Dievuli...

Palik jus be priežiūros.

Nafta „Brent“ – apie 82 dolerius už barelį. O kai išrinktasis JAV prezidentas pasakys sakinį: „Šalies ūkis yra recesijoje“, pamatysime dar ir po penkiasdešimt žalių už statinę. Dėl ko vairuotojams neturėtų būti blogai, bet naftininkams ir juos aptarnaujantiems (pvz., Latvijos ūkiui) nebus labai smagu.

Biržos – kaip tam anekdote: „Mes galvojom, kad pasiekėm dugną, bet išgirdom beldimą iš apačios...“ Čia apie normalias, ne Rusijos. Ten finansininkų klyksmo „ui vei gevalt“ laikotarpis jau baigėsi, prasidėjo gaminančio ir išgaunančio ūkio problemos: „elgetos naftininkai“ prašo mokesčių mokėtojų pinigų, Magnitogorsko metalurgai mažina gamybos apimtis, „Kamaz“ trumpina darbo savaitę.

Ir čia staiga žiūriu ir savo akim netikiu – mylimoji bankrutuojanti Islandija (skamba tikrai įdomiai) va šitomis dienomis prašo iš Rusijos keturių milijardų eurų

Tuo pat metu JAV administracija vis kiša ir kiša šimtus milijardų rinkoms palaikyti – iš esmės vyksta ūkio, bent jau finansinės sistemos, suvalstybinimas. Ei, praneškite, kai bus iš naujo privatizuojamas.

Bet: pinigai bėga iš visur, o nubėga (be aukso) į JAV obligacijas. Ta proga prisiminiau kažkur skaitytą pasakojimą apie tai, kaip lapė naikina blusas. Įsikanda kuokštą plaukų ir brenda atbula į upelį, blusos bėgdamos nuo vandens visos subėga ant to kuokšto gelbėtis, o tada gudruolė jį paleidžia plaukti. Čia – sąmokslo teorijų mėgėjams.

O Lietuvoje? Svarbiausios naujienos: viena blondinė laužo kitai blondinei nagus ir rauna kaltūnus; svarstoma – filmas ar ne filmas yra propagandinis filmas; aiškinamasi, ką remia gėjai; vienas čigonas bando pasakyti, kad indiškas vardas yra jo nuosavybė (aš tos merginos vietoje tikrai surasčiau kokį indą, idant imtų ir uždraustų jaunuoliui naudoti viešai šitą vardą). Aha.

Na, bet apie šitą ūkį, tai yra, svarbiausias Lietuvos naujienas, lai rytoj Zenius postringauja.

.
Tags: arčiau žemės
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments