vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

Zeniaus monologai-67


O tai apie ką dar? A tu nevalgęs?

Tai ar čia mes šiandie galim apie tas bialoglovas su tavim pezėti? Šiandien, kai dvi dienos liko iki kol bus vienintelė šventė paprasto gegemono gyvenime. Kieno? Nu mūsų su tavim, mudum budum. Tu gi prisimeni da, kap mokyklo mokė – kas te yra gegemonas...

Tai va, tada mes kasdie buvom gegemonai, bet niekad nieko nesprendėm. Daba esam gegemonai kartą per keturis metus ar panašiai, bet bent jau tada, kurke, visiem gali špygas rodyt.

Buvo čia pas mane atvarę tokie – už ką balsuosi – sako. Jo, tep aš jum i sakysiu...

Ar aš koks ablavukas? Paskum, bite, su niekuo nesusikalbėsiu, su kuo reikia...

Bet jau ką toj būdelėj aš darau už drobės – tai jau nepykit, ponai, bet te kap tūlike – ką darau, mano reikalas.

Tai va negalim mes apie mergas šiandie šnekų varinėti, net apie krizę nelabai, šneka turi būti trumpa ir vyriška kap kirvis. Ba sekmadienį varau balsuot.

Bet čia ma gimė tokia reformos idėja, sakytau.

Rėkia chebra, kad tiek daug jųjų nereik, reik kokių nu te devym ar sem vieno. O aš galvoju – atbulai. Kiek daba eina? Pusantro tūkstančio?

Tai tegu ir eina visi. Surenkam juosiuos, nuvežam kur į kokį miestelį, nu kap Didžiasalį ar kokį te Liudvinavą. Tegu te ir būna tuos keturis metus – posėdžiauja sau, makaronus kabina. Galima būtų net i tas pačias babkes mokėti. Bet kad tada prie nieko nelįstų. Kas daba valdo, rūlina, kap mano mazgiai sako? Teisingai, ministro padėjėjo sekretorius. Ir ar te bus tas su pypke, ar lakūnas, ar prokuroras, ar ponia žemdirbė – jie gi vis tiek rūlina. Tai tegul ir toliau sau, o tie tegu sėdi kur Kapčiamiesty i nelenda niekur. Va tada ir apsimokės.

Ba, kap sakė tas mūsų didžiausias artojas su kumele Sigute – mum kas svarbu? Svarbu, kad būtų stabilumas. Kad aišku būtų, kas, ką, kada, kur i po kiek.

Nu bet ma toks jausmas, kad tos mano reformos daba da niekas nepriims.

Tudė i varau sekmadienį visiems špygų rodyt.
 

Tags: zenonas
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments