vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

Jėga tebūna su jumis


Šiaip jau neretai čia dūsauju, gavęs krūvelę kitą pranešimų spaudai. 

Šiandien noriu pasidžiaugti, todėl miniu vardą.

Tik ką gavau:

Septintas pagal valdomą turtą Lietuvoje „Ūkio bankas“ per devynis šių metų mėnesius uždirbo 89,4 mln. grynojo pelno, t. y. 30,9% daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Šį banko rezultatą smarkiai įtakojo liepos mėnesį gautas vienkartinis 27 mln. litų grynasis pelnas iš parduoto nekilnojamojo turto projekto Maskvoje, kurį eliminavus metinio aštuonių mėnesių pelno rezultatas sumažėjo 8,6%. Tik rugsėjo mėnesio pelnas yra 3,6 mln. litų, o tai yra 48,6% mažiau nei pernai tą patį mėnesį.

Bendras banko rezultatas yra labai geras, tačiau eliminavus vienkartines pajamas jau trečias mėnuo pastebimas pelno mažėjimas. Tokia tendencija yra dėsninga atsižvelgiant į lėtėjantį šalies ūkį ir artimiausiu metu ženklių pokyčių nesitikime.“

Sąžiningai, aiškiai, tiesiai, atvirai, nekabina spagečių ir neliūliuoja lopšinėmis. Turint galvoje, kad ŪB iš lietuviškų (o ne švediškų) bankų gan aiškiai yra žaidėjas ne tik Lietuvoje, toks tiesumas ir atvirumas dabar labai svarbus. Ypač brendant per visas tas miglas, kuriomis visi čia aplinkui mus maitina.

Kaip kokiam nors verslininkui planuoti kitų metų veiklą? BVP augimo prognozės? Infliacijos prognozės? Vartojimo prognozės? Atskirų sektorių ateitis? Žinom apie du su puse milijardo biudžeto deficitą. O visa kita?

Lieka tik nuojautos. Ir viltys. Na, pavyzdžiui, kad Jėga išliks su mumis.

O va šitas pastarasis sakinys atklydo iš vakarykščio apsilankymo su sūnumi animuotoje filmoje „Žvaigždžių karai: klonų karai.“

Recenzija: kinas kolekcininkams. Tai yra tiems, kurie supranta be vertimo, ką šneka R2D2, Džaba, Čubaka ir tie maži juodi žibančiom iš po kapišonų akytėm. Visiems kitiems bus nuobodu ir norėsis išeiti jau po penkiolikos minučių. Kadangi esu senas ir užkietėjęs pasakos apie įvykius „tolimoje, tolimoje galaktikoje...“ mėgėjas, man buvo ir įdomu, ir smagu.

Tags: prie virtuvės stalo
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments