vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

 • Music:

Seno bambeklio veranda-46


Rizikuoju nusibosti, bet pasikartosiu.

Juk vis dėlto repetitio est mater studiorum, ir nieko čia nepadarysi. Jeigu jau ėmėmės žodžiakalystės, tai ieškokime žodžių kaip pusbrangakmenių žvyro krūvoje. Gyvų žmonių pokalbiuose, knygose, žurnaluose – visą laiką.

Bet – ir štai dėl to ir rašau šituos sakinius – suradę pasitikrinkite, ar tikrai taip išgirdote ir ar tikrai jie reiškia tai, ką manotės juos reiškiant.

Nekalbu apie nuolat klaidingai vartojamą „idant“. Jis yra „kad“ sinonimas, o ne „kadangi“.

Pora gabalėlių iš dabar skaitomų tekstų (gerų autorių tekstų): „alyvmedžių laukai“ – man kažkaip atrodo, kad medžiams tiktų koks kitas žodis, laukai lai lieka javams ar kitiems kopūstams; „klega balsai“ – sakyčiau, kad klega paukščiai ar vaikai, mano nuojauta sako, jog balsai turėtų daryti ką kitą.

O šiaip norėjau šiandien verandą užleisti Cintrai Wilson. Ji yra „Salono“ skiltininkė. „Saloną“ atradau gal prieš dešimtį metų – ir pirmiausia jo skilčių rašytojus. Nuo tada ir užsuku kartkartėm ten – ne tik sužinoti, kaip ir ką iš tikrųjų galvoja amerikiečiai, bet ir pasimokyti, kaip galima rašyti skiltis.

Man verandoje Cintros skiltis „Sex!“ tinka dėl to, kad ji parašyta beveik kaip mano pabambėjimų parodija – tai yra: „kaip rašyti tekstą žurnalui“. Ypač „glamūriniam“. Na, ir malonu sužinoti, kad tipai, panašūs į bebalsius cypautojus iš M raidės ir dvi blondines su visur kyšančiais "Swarowski" kristalais ir nulaužytais nagais, kaip ir spausdinta produkcija apie juos, veisiasi tikrai ne tik mylimojoje Marijos žemėje.

Jeigu vis dėlto netyčia nuėjote pagal nuorodą ir netgi įveikę amerikietiško slengo perkrovas perskaitėte tekstą, tai gal kada imkite ir parašykite panašų, a? Noriu.

Ir pabaigoje vis dėlto neišlaikysiu neleptelėjęs porą frazių – ne, ne apie politiką, bet apie politikos technologijas.

Jeigu kas nors šios šalies politikoje esančių laisvalaikiu mąstytų (nes dėl visiems suprantamų priežasčių darbo metu mąstyti nėra kada) apie rinkėjų ir politinių partijų brandą, galėtų sugalvoti tokį dalyką.

Kad protesto balsai nepumpuotų vienadienių reiškinių ar darinių, o būtų kanalizuoti, tereikia rinkimų biuleteniuose įrašyti eilutę „prieš visus“. Pabandykite įsivaizduoti šių rinkimų rezultatus, jeigu biuleteniuose būtų buvusi tokia eilutė. O gal dar ir aktyvumas ūgtelėtų – vietoj sakinio „neisiu, nes nėra už ką balsuoti“ atsirastų sakinys „eisiu ir balsuosiu prieš visus“. Irgi pilietinė pozicija. Pabandykite pateikti tokias rinkimų įstatymo pataisas ir pažiūrėkite, kad bus prieš jas.

 


 Tags: redaktoriaus pabambėjimai verandoje
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 14 comments