vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

Slinktis


Ar neramu? Gal kartais pradėjote galvoti, kaip reikės išgyventi, jeigu kas?

Lietuviškoje tinklaraštijoje kažkaip per savaitgalį pasirodė du įrašai apie tai: čia ir čia.

Ir iš tikrųjų kažin kokia neramybė jaučiama ore. Ne tik dėl tų raudonų skaičių biržų ekranuose. Ir ne tik dėl garsiau ar tyliau šnabždamo: „kas bus?“

Na, aš iš karto linkčiau pasitelkti žemišką Šveiko išmintį: „Dar niekad taip nebuvo, kad niekaip nebūtų. Visada kaip nors būna.“

Tiesa, šaunusis kareivis čia cituoja vieną iš nesuskaičiuojamų savo pažįstamų – anglininką Františeką Škvorą, kuris taip pasakė, kai jam pasiūlė pasiskaityti policijos protokolą. Dėl ko anas ir buvo įkištas cypėn. Bet ir ten neprarado gyvenimo džiaugsmo bei žvalumo.

Finansinių ar nekilnojamojo turto burbulų sproginėjimas pasaulyje – tai tik vienas viso šito įdomiai besiskleidžiančio reginio aspektas. Man išvis kartais kad, iš esmės mes gyvename kažkokio visuotinio mentalinio lūžio laikais. Bet kadangi sėdime ant paties lūžio krašto, tai dar nesuvokiame, nei koks jis, nei kur, nei kada prasidėjo, nei kada baigsis.

Ko gero, vienas iš pradinių lūžio taškų būtų – 9/11. Kiti, mažesni taškeliai – JAV Irake, Rusija Gruzijoje. Ir – dabar jau tikriausiai taip ir bus – pirmasis juodaodis Valstijų prezidentas. Juk tai vis tiek liudija kažkokią esminę slinktį tos šalies mentalitete, ar ne?.

Ne, kol kas viso peizažo dar niekaip negaliu aprėpti. Per daug visko vyksta vienu metu. O juk dar reikia ir vieną kitą žurnalo tekstą pasiskaityti prieš atiduodant į spaustuvę.

Na, o užduoti sau klausimą „o ką aš darysiu, jeigu kas...“ visada pravartu. Profilaktiškai (kirilica).

 


Tags: prie virtuvės stalo
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 27 comments