vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

 • Music:

Atminties apkarpymai


Tai kaip obuolių ir lapų kritimas.

Jeigu atėjo ruduo, skambins Lauras Bielinis ir kviesis į TSPMI kažką pasakoti jo studentams. Tradicija sena – jau kelerių metų senumo. Na, tada tai dar buvo suprantama – dirbau propagandininko darbą, tad apie politines technologijas gal ir galima buvo šnekėti. O dabar – jau dvejus su puse metų visiškai nieko bendra neturiu su propaganda ( išskyrus „Verslo klasės“), su politine – dar kiek daugiau metų. Na, bet tekstus skaitau, ką ne ką matau, tai bus nebloga proga pranešti, kad politinių technologijų fetišizavimo era baigėsi, pagaliau prasidės daugiau ar mažiau normalaus darbo laikai.

Kadangi tokiems pasibuvimams ruoštis vis tiek reikia, tai kaip visada išėjau į gatvę susidėlioti galvoje teiginius eilės tvarka. O gatvėje susitikau žmogų, su kuriuo dabar matomės retokai, bet 1985 metų vasarą matėmės kasdien. Nes karinėje stovykloje Pabradėje gultai visai netoli buvo. Be galo įdomus pašnekovas, buvo ir liko. Dabar turi postambę investicinę bendrovę, domisi istorija – va apie tai (po to, aišku, kai aptarėme didžiąją spalio socialistinę revoliuciją, kurią kažkodėl visi vadina krize) ir pliurptelėjome.

Prisiminiau tik ką buvęs Krokuvoje, kuri linksmai sau šventė pergalės prieš turkus prie Vienos 325 metines ( įvertinkite datos apvalumą), visur kabo prašmatnusis Jonas Sobieskis. Ten tarsi ir LDK vienas kitas veikėjas kiek prie tos pergalės prisidėjo. Bet ne mūsų, ar ne?

Kolega man tarstelėjo, kad pernai buvo 200 Pranciškaus Smuglevičiaus mirties metinės – o kas apie tai ką kur nors šnekėjo?

Galvon atėjo, kad neseniai beieškodamas modernesnių lotyniškų tekstų viename interneto tekstyne kaip iškiliausia Europos lotynišką poetą radau pasiūlytą Kazimierą Sarbievijų.

Na ir kas, ar ne? Ne mūsų.

Kaip ir griūvantys dvarai aplink, ką ten kalbėti apie Naugarduką ar Lydą.

Kitas kolega (iš darbų Aukščiausioje Taryboje laikų) prieš kurį laiką užsiminė svajojąs, kad Liudas Gira nuo Šv. Mykolo bažnyčios sienos iškeliautų kur nors kitur, o jo vietą užimtų raita Leono Sapiegos stovyla. Bet kažkaip negirdžiu garsiai kalbant apie tokias iniciatyvas (nors ir nesu paminklų kilnojimo šalininkas, pritarčiau). Nes irgi – ne mūsų? O tai kieno?

P.S. Rytoj važiuoju Rygon, todėl čia nebambėsiu.

Tags: prie virtuvės stalo
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments