vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

Pakuotės ir turiniai


Rygon buvau nuvažiavęs pažiūrėti Stepheno Covey, pasitaikius progai – ir kokį klausimą užduoti.

 

To, kuris parašė „The Seven Habits of Highly Effective People“. Lietuvoje knyga buvo išleista pavadinimu „Septyni sėkmės lydimų žmonių įpročiai“. Toks vertimas man atrodo ne tik kad šiek tiek netikslus, bet net ir priešingas autoriaus nuostatoms. Jis daugiausia dėmesio skiria atskiro žmogaus ugdymuisi ir veikimui – efektyvumas čia tinka. Sėkmė – labiau kitų žmonių vertinimo dalykas. Tai yra, angliškas pavadinimas – apie tai, kaip žmogui pačiam būti, lietuviškas – apie tai, kaip būti, atsižvelgiant į kitų vertinimus. O beje, Rygoj pasakė vieną tikrai smagią frazę: „Kai žmogus atrado veidrodį, jis prarado sielą.“ Arba – kai pradėjo rūpintis, kaip atrodo, pamiršo būti.

Važiavau nusiteikęs skeptiškai. Na, žinoma, knygos – geriausiai parduodamos, 1996 metais „Time“ žurnalo išrinktas vienu iš 25 įtakingiausių Amerikos žmonių. Bet vis tiek man visa šita pramonė šiek tiek kvepia TV pamokslininkais.

Ir išties – trijuose ekranuose daugybė skaidrių, kur visokiais būdais siejama širdis, protas, dvasia ir kūnas. Kitose skaidrėse – dvasinio tobulėjimo kelio diagrama ir taip toliau. Na, kaip ir tiesos, bet kodėl taip kvepia plastiku?

Grįžęs pradėjau skaityti naująją knygą – „Aštuntasis įprotis“. Ir pradėjau suprasti – juk tas universalias, pamatines tiesas, kurias gali rasti Naujajame testamente, dzeno meistrų tekstuose, Marko Aurelijaus raštuose, Šv.Benedikto reguloje, Kabaloje, jis tiesiog įpakuoja į biuro ir posėdžių nukamuotam žmogui patrauklų popierėlį, išverčia į suvokiamą „PowerPoint“ bylų kalbą. Ir tai yra gerai. Tegul tik būna. Juoba kad pats taip ir sako: „Nieko aš čia nesugalvojau. Tik įvardijau ir sudėliojau iš eilės.“

Smulkiau papasakosiu kitame „Verslo klasės“ numeryje.

Aptikau vakar beskaitinėdamas įvairius tinklaraščius Visos Rusijos Dizainerio Artemijaus Lebedevo įdomų pasisakymą apie patriotizmą. Dalijuosi (kvadratinės raidės, nemažai specifinės rusų dizainerių terminijos, vaikams nerekomenduotina). 

Tags: prie virtuvės stalo
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 31 comments