vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

O jūs už ką?


Už asilėlius ar už drambliukus?
 

Kaip tai nesergate? Taigi vienapoliame pasaulyje gyvename – reikia domėtis.

Ateis įdegęs žmogus – galbūt baigsis Teksaso naftininkų draugystės su Saudo Arabijos karališkąja šeima. Rezultatai bus matomi degalinėse. O ir tai, kad kandidatą konsultuoja Zbigniewas Brzezinskis, šį bei tą sako. Ateis Vietnamo karo veteranas – naftinga draugystė gali ir tęstis.

Pirmieji rezultatai kaip visada yra iš Diksvil Nočo kaimelio Niuhampšyre. Obama – 15, McCainas – 6.

*

Savaitgalį jaunylis atėmė pirmiausia mašiną, o paskui ir sodybą. Todėl teko pamatyti kiek daugiau šito gražaus miesto nei paprastai. Antai, pavyzdžiui, pakeliui iš Rasų kapinių užeiti į tą apžvalgos aikštelę, kurią paprastai tik pravažiuoju – negi tamtyč belsies pasižiūrėti. Ir ten aš va taip galvojau apie Tymo turgų. O galbūt ir ne tik apie Tymo turgų.

Jeigu norime, kad kur rastųsi gyvybės, tuomet turime padaryti taip, kad ten plaktų širdis. Būtų pulsas, ritmas.

Ir ne šiaip – buldunkšt, o paskui pusę metų tyla, o žmogui suvokiamas, juntamas: tuk-tuk, tuk-tuk, tuk-tuk.

Ir tas pulsas turi būti girdimas. Kad ir informaciniuose laukuose. Gal ir vyksta kas Tymo kvartale, bet jeigu net aš, iki ausų spenelių paniręs į informacines terpes, nieko apie tai nežinau, tai, vadinasi, nevyksta.

O gyvybės galime įpūsti kur tik norime. Va su tuo paskutiniu žodžiu prieš tai buvusiame sakinyje kartais ir būna striuka.

*

Kadangi ilgą savaitgalį šiek tiek smagiai sau vertėjavau, eilinį kartą turėjau progų paraudoti, kad neturime nei padoraus sinonimų, nei frazeologizmų žodynų.

Kalbininkai, aūūūūū... LKŽ skaitmeninė bazė yra – reikia tik kiek prie jos patriūsti.

Sinonimų žodynas mena dar ūsuotąjį vadą, o frazeologizmų radau lentynose tik tokį vaikišką (jį atsimenu dar nuo vidurinės laikų) papuoštą visokiais ornamentais, kuris manęs nė kiek nepaguodė. Na ką daryti, pavyzdžiui, su tokiu reiškiniu: „jeter son bonnet par-dessus les moulins“, pažodžiui reiškiančiu „mėtyti kepurę virš malūnų“, o nepažodžiui – „niekinti kitų žmonių nuomonę, elgtis iššaukiančiai“?

Tags: arčiau žemės
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 27 comments