vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

Vėlyvo rudens rusvos spalvos


„Verslo trikampyje“ iš šešto aukšto balkono matyti, kad Neries krantinėje guli plytų spalvos paltas ar lietpaltis.

 

Gal koks pusruonis (nes ruoniai juk šoka į eketes žiemos speiguos, o dabar dar niekas neužšalo) nusprendė pasiturkšti. Ir paskui išnėrė netoli Jonavos. Na, gerai, prie Kernavės.

Asociacijos iškart pasibeldžia: tėvas pasakojo, kaip jo senelis, o mano prosenelis, gyvenęs Gegužinės kaime Kaišiadorių rajone, plaukdavęs anon Neries pusėn pas mergas. Vienądien buvo kiek per daug „įsidrąsinęs“, todėl krantan išbrido Jonavoje – bet jau suvis išblaivėjęs. Gavo pareiti Gegužinėn pėsčias.

A, tiesa, įprastinis pasižiūrėjimas, kaip ten geopolitiniai orai: „Brent“ nafta dabar kainuoja 60,75 žaliųjų už statinę. Stebim, laukiam. Dar kiek kilstelės, nes Saudo Arabija sumažino tiekimą, bet, manyčiau, iš to nebus ilgalaikio poveikio.

Kaip ir pliurptelėjau kažkada čia (dabar tikrai neturiu nuotaikos ieškoti nuorodos) – latvių ūkis pernelyg susijęs su rusų vamzdžių ir rusų finansų aptarnavimu (ačiū nežinomajam, remontuoti uždariusiam „Družbą“). „Parex“ banko nacionalizavimas – jau kregždutė. Dabar, gudrieji kurmiai, susėskime ir pagalvokime, kas čia dar susijęs su Rusijos finansais. Paskui galima pagalvoti apie britų finansus. Ir jau tik paskiausiai – apie švedų.

O va kai paskambina vienas žurnalo autorius ir prašo kito autoriaus telefono, nes sugalvojo temą (mat, ne visai to pirmojo autoriaus kompetencijos sritis), tada man iš tikrųjų darosi smagu. Nes pinasi kažkoks kitoks tinklas, kuriame išeinama iš savo atskirų tinkliukų, kalbamasi su kitais ir kitokiais žmonėmis, padedama vienas kitam – užsakymais, šaltiniais, kontaktais ir taip toliau.

O juk žurnalų – nuo pat „Gentelman's Magazine“ atsiradimo 1731 metais, jis laikomas pirmuoju žurnalu – viena iš pagrindinių funkcijų visada buvo kristalizuoti visuomenėje tam tikras nuomones, nuotaikas ir idėjas. Žurnalas kaip druskos gabaliukas prisodrintame tirpale.

Tags: prie virtuvės stalo
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 9 comments