vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

 • Music:

Burbulų klausimas


Matote, kaip sproginėja – pukšt, pukšt, pukšt.

Per daug oro kažkas pripūtė. Va dabar ir pukši. O buvo gražūs, spalvoti, mainėsi visaip, mirguliavo. Atrodė jei ir bus ne amžini, tai tikrai tvers bent jau kaip kokie krepšinio kamuoliai.

Ir nėra čia ko kikenti. Reikia suraukti kaktas ir rūpintis.

Va prisėsiu ir kąsnelį pasirūpinsiu.

O jeigu viskas, kas čia aplink darosi – tai ne cikliškas smuktelėjimas? Jeigu turime reikalų su sisteminėmis permainomis? Tokiomis, kokios nutinka, pavyzdžiui, kai agrarinį gamybos būdą keičia pramoninis, o pramoninį informacinis?

O jeigu išvestinių finansinių instrumentų burbulų sproginėjimas – tai tik pradžia esmingesnio sproginėjimo ir kitų bei kitokių burbulų?

Pavyzdžiui – išpūsto statuso ir su juo susijusių aksesuarų burbulo. Tuščių, nepagrįstų kuo tikresniu įvaizdžių burbulų. Televizijos kaip svarbiausio iš menų burbulo. Tokių reklamų, po kurių klausi savęs „ką rūkė kūrėjai? Ir vieni ar kartu su užsakovais?“, burbulų. Visokių tų net ne antrinių, o tretinių ir ketvirtinių dalykų burbulų.

Gal jau kas nors kur nors galvoja iš naujo apie simuliakrus? Arba, pavyzdžiui, masių sukilimus. Civilizacijos saulėlydžius. Ketvirtąsias bangas. Arba grįžimą prie pačių pamatų.

Ne, sakot? Nesproginės? O tai ką – jau ir pasvajoti negalima?..

A, tiesa. Būsiu kaip koks Katonas, vis nepamiršdavęs pridurti, kad Kartagina turinti būti sugriauta. Nafta „Brent“, dabar pažiūrėjau: 56,96 mirusių prezidentų portretų už statinę.


Tags: prie virtuvės stalo
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 57 comments