vklase (vklase) wrote,
vklase
vklase

 • Music:

Ar žiema bus šalta?


Kiek skaitau sieninio kalendoriaus lapeliuose surašytą „senolių išmintį“, tiek kikenu.

 

Labai juokingi tekstai.

 

Jeigu lapė peliauja – bus šalta žiema. Vieną kartą mačiau pamiškėje lapę. Turbūt peliavo. O ką – šiaip jos vengia pelių, tik kai šalta žiema artėja, gaudo?

Jeigu skruzdėlės švarios ir sočios – bus šilta vasara. Na, sakykim, galiu atskirti, kada jos švarios, bet kaip turėčiau atskirti, kada jos sočios?

Jeigu kėkštas gilių samanose ieško – bus šalta žiema. Kėkštai nurankiojo giles nuo ąžuolo jau seniai, dabar ieško anuomet pribarstytų po juo. Samanų ten nėra. Bus šalta ar nebus?

Jeigu zylutės beldžiasi rytais į langus – šals. O jeigu į sieną beldžiasi genys?

Jei katė miega ant krosnies – šals. Turim židinį, ne krosnį, ant kurio ji jau ketveri metai nebeužkelia savo dvylikos kilogramų svorio, o juk kažkada užlipdavo. Bet miega, tiesa, ji visur ir visada. Tai šals ar nešals?

Na, kad ir kaip ten būtų, matyt, klimatas kolei kas nebus tiek pasikeitęs, kad agavas ir jukas galėtume auginti kieme. Todėl ir sudygusius bei paaugusius platanus, kaip ir kiniškus klevus, azalijas, magnolijas ir rožes, šį savaitgalį dangstėme eglišakiais. Kas sakė, kad Lietuvoje neauga platanai? Augs. O šitie – dar ir su šiokiais tokiais sentimentais, nes sėklos parvežtos iš Londono Sent Džeimso parko.

 

Kas sakė, kad lapkritį kaime nuobodu? Nieko panašaus. Lapkritį, kaip ir balandį, liepą, rugsėjį ar vasarį, kaime yra gera. Tik kitaip negu anais mėnesiais. Vėlyviai va turbūt po šalnų atšilus sugalvojo, kad žiema jau baigėsi ir pradėjo iš naujo dygti. Dabar reikės ir juos kažkaip paslėpti, kad nesušaltų.

 

Tags: arčiau žemės
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 18 comments